
Våren är lyxig med alla helgdagar som gör det möjligt att springa långt mitt i veckan. Precis det tog jag fasta på idag. 20 km löpning efter frukost. Istället för att påta i trädgården som jag kanske borde ha gjort… Livet är för kort för att göra det man borde. Ibland får man vara lite rebellisk och göra det man vill istället!

9 Comments
Cherie | Börja Spring
29 maj, 2014 at 14:16Vilka härliga byxor!!
Maria
29 maj, 2014 at 14:34Men det är härligt med trädgården också! Om inte förr så när man får skörda egen mat: sparris, spenat, jordgubbar, hallon, potatis, svartkål, rädisor m.m. Njuter av sparrisen och glädjs åt allt det andra som börjar komma upp!
Anna
29 maj, 2014 at 20:58Allt som går att äta tar jag hand om. Resten växer mest :) Hoppas få både jordgubbar, hallon, blåbär, vinbär, krusbär, smultron och tomater i år. En himla massa örter och rabarber har vi redan fått. Och ogräs….
Mari
29 maj, 2014 at 17:32=) Härlig tanke.. Och bra runda.
minatraningstajts
29 maj, 2014 at 17:57Ååååh så underbart! Vill också långspringa. kanske i helgen!
Lotta
29 maj, 2014 at 19:46Håller med dig fullständigt! Livet är för kort för att göra sånt man inte vill utan bara måste. Jag har oxå tränat i stället för att städa eller påta i trädgården vilket nog hade behövts. Sprungit, fast inte så långt som du, tränat handstående (jag SKA lära mig det den här sommaren) och sedan lite golfträning. Mycket trevligare än alla borden – fast jag vek en massa tvätt framför tv’n innan jag stack ut och sprang, så lite duktig har jag varit med i dag. ;)
Anna
29 maj, 2014 at 20:58Jag vill också lära mig handstående i sommar! Undrar hur kompatibel den drömmen är med min axel…
Lotta
1 juni, 2014 at 18:55Trist, men realistiskt, är nog att du skjuter på det målet till nästa sommar. Känns riktigt bra med handstående, kan ”sväva” i flera sekunder nu. Är så häftigt när jag faktiskt märker framsteg. :D
Anna
2 juni, 2014 at 10:28Grymt. Jag får nöja mig med huvudstående så länge. Tror faktiskt jag vågar prova det snart….