Fick en förmiddag ledig och passade på att trycka in årets sista långpass. 22 kilometer i värsta bästa vårvädret: plus 6 grader och strålande sol.
Längsta passet sedan New York substitut-marathon. Och förutom denna “lilla” utsvävning var det senast i SEPTEMBER jag var uppe i de här distanserna.
Sakta sakta börjar långdistansaren vakna…

5 Comments
Johan
30 december, 2012 at 15:13Nice! Men sol? Här har det regnat. Gjorde inte så mycket med tanke på att det stod inomhusträning på schemat. Go känsla när hela kroppen darrar av trötthet, en timme efter avslutad träning. :-) Vill också köra långpass! Lite avis. :-)
Anna
30 december, 2012 at 15:36Jodå här i norr skiner solen :) Fick till och med lite hopp om att vintern någon gång ska ta slut! Inomhusträning lät jätteroligt det med. Så jag kan ju vara lite avis tillbaka. Men bara lite :)
anneliten
30 december, 2012 at 20:57Men! Jag blir ju avundsjuk ju. Flytta till Skåne kanske?
Anna
30 december, 2012 at 21:15Ja! Såklart! :)
Suzan
1 januari, 2013 at 10:41Vill också springa i ett hjärta!